TŁUMACZENIA POŚWIADCZONE (PRZYSIĘGŁE) USTNE

TŁUMACZENIA U NOTARIUSZA

Należy pamiętać, że tłumaczenia poświadczone to nie tylko tłumaczenia pisemne.
Jako tłumaczka przysięgła wykonuję również tłumaczenia ustne – w przypadku klientów indywidualnych – głównie podczas czynności notarialnych.
Wykazuję się tutaj znajomością języków rosyjskiego i polskiego, wiedzą prawniczą oraz umiejętnością wykonywania tłumaczenia ustnego.

W kancelarii notarialnej najczęściej stosuje się tłumaczenie avista, tzw. „z kartki”. Oznacza to, że czytam w myślach tekst aktu notarialnego, a na głos wypowiadam jego tłumaczenie na język rosyjski. Po zakończeniu czynności przystawiam na dokumencie swoją pieczęć metalową tłumacza przysięgłego.

 

TŁUMACZENIA W SĄDZIE

Przysięgłe tłumaczenia ustne dla klientów indywidualnych wykonuję również w sądach, najczęściej podczas rozpraw cywilnych.

Można się zgłosić do mnie bezpośrednio bądź poprosić sąd o wyznaczenie tłumacza przysięgłego z urzędu.

W czasie tłumaczenia w sądzie stosuje się technikę tłumaczenia konferencyjnego – konsekutywnego, tzn. sporządzając notatki. Najczęściej wybierane jest tłumaczenie liaison – tłumaczenie zdanie po zdaniu. Jest to wygodniejsze dla słuchaczy i pozwala zapewnić większą dokładność.

 

TŁUMACZENIA W URZĘDZIE STANU CYWILNEGO

W przypadku klientów indywidualnych bardzo ważne jest też tłumaczenie podczas uroczystości zawierania małżeństwa w Urzędzie Stanu Cywilnego. Takie usługi również zapewniam.

Należy wiedzieć, że w czasie takich tłumaczeń nie jest konieczna obecność tłumacza przysięgłego języka rosyjskiego, może to być tłumacz ustny bez uprawnień. Niektóre Urzędy jednak nadal wymagają tłumacza przysięgłego.

W każdym z tych przypadków, mogę Państwu z przyjemnością pomóc.

 

Tłumaczenia ustne poświadczone (przysięgłe) rozliczam na podstawie tzw. „półbloków” (do 2 godzin dyspozycyjności tłumacza).

Cena poświadczonego tłumaczenia ustnegoJUŻ OD 360 ZŁOTYCH / 2 GODZINY!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Czytaj więcej...